wtorek, 5 marca 2013

"ostatnia spowiedź" nina reichter
Hej!

Dzisiaj na moim youtubowym kanale ukazała się bardzo długo wyczekiwana przez was recenzja książki.

"Ostatnia Spowiedź" autorki Niny Reichter podbija wirtualny świat i jest szeroko omawiana na wielu blogach. Zanim zaczęłam czytać, zapoznałam się z wieloma recenzjami.  Spotkałam się z pozytywnymi i negatywnymi. Pomyślałam, że sprawdzę o czym jest książka, o której jest bardzo głośno w blogosferze. Czy prawidłowo została okrzyknięta hitem internetu ?

Główni bohaterowie to nastolatkowie. All jest zwykłą dziewczyną. Bradin to gwiazda Rocka. Czy to możliwe, że All nigdy o nim nie słyszała? Widocznie możliwe! Ich pierwsze spotkanie to czysty przypadek. Długa noc spędzona na lotnisku szybko się kończy. W dobrym towarzystwie czas pędzi nieubłaganie. All i Bradin śmieją się, rozmawiają. Bradin poznaje All dużo lepiej. Zaś chłopak nie zdradza jak wygląda jego życie. Bardzo odpowiada mu, że All nic o nim nie wie. Wykorzystuje to i udaje kogoś innego. Pierwsze spotkanie szybko się kończy. Obydwoje wracają do swoich codziennych spraw. Jednak los chce ich złączyć. Coś ciągnie ich do siebie. Po jakimś czasie udaje im się nawiązać kontakt!

Początkowo tylko smsy. Następnie telefony i długie rozmowy. Powoli rodzi się między nimi pewnego rodzaju uczucie. Jednak All uwikłana jest w dziwny związek, z którego nie potrafi się wyplatać. W dodatku jest pod presją swojej bardzo wymagającej matki. Bradin chce traktować ich "związek" bardzo poważnie ale w dalszym ciągu nie mówi All prawdy o sobie. Czy Bradin zachowa się jak mężczyzna i wyzna All kim jest? Czy ich związek ma szansę na przetrwanie? Jak potoczą się ich losy...?

W Ostatniej Spowiedzi mam swojego ulubionego bohatera. Jest nim Tom, brat Bradina. Tom został przedstawiony jako niegrzeczny chłopiec. Prawdą jest, że kobiety szaleją za takimi typami mężczyzn ?!
Brat Bradina to ostr podrywacz, luzak! Bardzo podoba mi się jego cięty język i sposób bycia. Jednak wydaje mi się, że w głębi duszy Tom zazdrości bratu. Sam chciałby się kiedyś mocno i prawdziwie zakochać!

Gdzieś w połowie książki poznajemy jeszcze jedną postać. Kobietę zakochaną w Bradinie. Dziewczyna planuje dla wokalisty niespodziankę! Wszystko okaże się na końcu książki.

Czy All i Bradin będą razem? Czy All uda się wyplatać z chorego związku? Jak All zareaguje na wieść o tym kim jest Bradin? Nic nie zdradzę! Musicie przeczytać:)

"Ostatnia Spowiedź" autorki Niny Reichter jest to książka lekka, łatwa  przyjemna. Można przeczytać w jeden weekend. Zdecydowanie bardziej polecam młodszym czytelnikom.  Myślę, że osoby w moim wieku (30) mogłyby się przy niej nudzić! Aczkolwiek fajnie jest poczytać o nastoletnich miłościach i powspominać tamte czasy.
Jeśli chcecie dopiero zacząć przygodę z czytaniem i nie wiecie od czego zacząć, to spróbujecie właśnie od tej książki.

Na zakończenie!
Jeśli miałabym określić Ostatnią Spowiedź w kilku słowach to pewnie użyłabym takich:

1. MŁODZIEŻOWA
2. WCIĄGAJĄCA
3. ROMANTYCZNA

P.S z chęcią sięgnę po kolejne tomy!

P.S.S Zobaczcie na zdjęciach jak powstaje recenzja książki :) Czasami jest nagrywana wiele, wiele i wiele razy :):)

Pozdrawiam

Mania
3 komentarze:

 1. Bardzo fajna recenzja!
  Mam ogromną ochotę sięgnąć po tą książkę!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że recenzja okazała się przydatna:) Pozdrawiam M

   Usuń
 2. już od dawna mam ochotę na nią !

  OdpowiedzUsuń

Kobieta z Książką