wtorek, 13 maja 2014

Pochłonie Cię. "Podwójna Tożsamość" William Richter


Hej Moi Drodzy!!! Po nieudanej i niestety nietrafionej lekturze Zary chciałam sobie odpocząć i przeczytać coś lekkiego i przyjemnego. Coś co totalnie mnie pochłonie i nie będę potrafiła się oderwać. Tak też w ostatnim czasie się stało. Tym razem skusiłam się na zbuntowaną, tajemniczą i zadziorną Wallis Stoneman. 

Główna bohaterka przypomina trochę Lisbeth Salander z trylogii Millenium. Jeśli czytaliście to doskonale wiecie o czym mówię. Jednak Wally jest przedstawiona w trochę łagodniejszy sposób a to dlatego, że lektura ta jest skierowana do starszej młodzieży (14-19 lat).

Wally w młodym wieku została adoptowana ale nie mieszka z adopcyjną matką tylko wybiera życie na "ulicy". Czas spędza z przyjaciółmi, którzy tworzą jej dom. Do matki i jej luksusowego apartamentu zagląda od czasu do czasu, żeby pokazać się, wykąpać i uspokoić mamę. 

Pewnego dnia dzieje się coś co zmienia życie Wally o 180 stopni. Czeka ją niebezpieczna gra....Czy uda jej się odkryć swoją prawdziwą tożsamość. Czy los będzie dla niej dobry? Czy uchroni swoich znajomych? 

Zapraszam na film i do lektury oczywiście:)

Pozdrawiam
Marta


1 komentarz:

Kobieta z Książką