wtorek, 3 września 2013

Jaka powinna być idealna pieluszka dla malucha?


Hej Kochani! Dzisiaj przychodzę do was z zupełnie innym tematem. Kwestia dotyczy naszych maluszków a dokładniej dbania o ich pupcie. 
Będąc jeszcze w ciąży nie zdawałam sobie sprawy jak ważne będą pampersy w naszym życiu. W tamtym okresie nic nie wiedziałam o pampersach i kiedy przyszła pora na kupno pieluszek do szpitalnej wyprawki, zdecydowałam się na "zwyklaki". Teraz już dokładnie nie pamiętam jaka to była marka ale nic szczególnego co by mnie zachwyciło. Pamiętam tylko tyle, że były białe i strasznie twarde. 


Zaraz po urodzeniu się mojej córki zamieniłam je na najmniejszy rozmiar oryginalnych Pampersów. Tu nawet nie było dyskusji, które są lepsze. Pampersy-pampersa górowały. Jednak z biegiem czasu ich stosowania coś zaczęło się dziać. Pupa wyglądała źle i cały czas była podrażniona. Postanowiłam na jakiś czas odstawić pampersy Pampersa i wypróbować biedronkowe Dady, które były i są mocno chwalone. Różnica nie była wielka, mogłabym powiedzieć, że prawie żadna poza tym, że pampersy Pampersa są trochę cieńsze i mniejsze. Ku mojemu zdziwieniu po Dadzie nic się nie działo. Nie wiem czy podrażniona pupa była skutkiem stosowania pampersów Pampersa czy może czegoś innego ale i tak zostałam przy Dadzie, która moim zdaniem lepiej się u nas sprawdza. Dada jest grubsza i większa i cena bardziej zachęcająca.

Kiedyś koleżanka, młoda mama, która także używała Dady zapytała się mnie czy Dada dobrze wchłania.   Byłam przekonana, że dobrze. Jednak ona powiedziała, że po włożeniu ręki do namoczonej już pieluszki, cała ręka była mokra. Postanowiłam to sprawdzić. Zdziwiłam się bo miałam takie same odczucia. Nie wiem dlaczego wcześniej tego nie zauważyłam. Byłam przekonana, że Dada jest idealna i nigdy nie zamienię jej na nic innego.

O pieluszkach z zieloną herbatą pierwszy raz usłyszałam, gdy otworzyłam edycję limitowaną pudełka Glossybox Mom&Baby.
Do pudełka dołączona była jedna pieluszka w małych rozmiarze "2". Zmartwiło mnie to bardzo to chciałam je przetestować. Jakie było moje zdziwienie gdy Greenty zaproponowało mi przetestowanie ich pieluszek w naszym rozmiarze. Jednak po dwóch pieluszkach nie byłam w stanie wyrazić swojej opinii. Przyszła kolejna niespodzianka, cała paczka pieluszek Greenty do przetestowania. Zaczęłyśmy sprawdzanie czy będą to pieluszki idealne.

Po całej paczce pieluszek muszę stwierdzić, że pieluszki są prawie idealne. Znalazłam bardzo dużo plusów ale także kilka minusów.

+
1. Wkład z zielonej herbaty niweluje nieprzyjemny zapach, nawet wtedy gdy pieluszka jest pełna.
2. Pieluszka bardzo dobrze przylega do ciała, chroniąc przed przeciekaniem (nawet w nocy).
3. Gdy pieluszka jest bardzo pełna, nie wydostaje się z niej żel chłonący, co zdarza się w przypadku Dady.
4. Nawet pełna pieluszka jest sucha w środku (po oddaniu moczu).
5. Nie zauważyłam żadnej wysypki, podrażnienia czy zaczerwienienia.
6. Pieluszka lepiej chłonie niż Dada.

-
1. Przyjemny zapach pieluszki powoduje, że możemy zapomnieć ją zmienić.
2. Przylepce są za mało elastyczne.
3. Rozmiarówka jest zaniżona. Rozmiar 5 jest mniejszy niż rozmiar 5 pampersów Dada.
4. Cena. W przypadku większych rozmiarów cena jednego pampersa to ok 1zł, u Dady jest to 0,65 zł.
W przypadku mniejszych rozmiarów cena jest bardziej korzystna bo ok 0,6 zł. 
5. Dostępność. W moim przypadku jest ograniczona. Do najbliższego sklepu musiałabym jechać ok 40 minut. Dadę mam na miejscu. Ewentualnie mogę kupić pieluszki przez internet.

Podsumowując...
Do pieluszki idealnej jeszcze trochę im brakuje ale są na bardzo dobrej drodze do zdobycia "orderu zadowolonego maleństwa" - taki mój osobisty order :)
Cieszę się, że odkryłam pieluszki Greenty. Gdyby rozmiarówka byłaby trochę większa i lepiej dostępna to zapewne gościłyby u nas cały czas. Myślę, że na pewno skuszę się na kolejną paczkę bo sucha pieluszka to zadowolone dziecko. Uważam, że każdy kto ich spróbuje będzie zadowolony. 

Drogie mamy dajcie koniecznie znać czy kiedykolwiek słyszałyście o pieluszkach Greenty? Co sądzicie? Jeśli jeszcze ich nie próbowałyście to koniecznie musicie spróbować i podzielić się ze mną swoją opinią na ich temat.

Poniżej podam wam link do strony Greenty, na której możecie poczytać o pieluszkach oraz zamówić. Tam także są adresy sklepów stacjonarnych!

p.s Na Facebooku Greenty Poland widziałam, że pieluszki można teraz nabyć w promocyjnej cenie:)http://greenty.pl/pl/content/10-gdzie-kupic

Zapraszam was na kilka zdjęć.Przód pieluszki jest tam gdzie został umieszczony śmieszny zielony robaczek.


Tak prezentuje się cała rozłożona pieluszka.


Przylepce mogłyby być trochę bardziej elastyczne .


Pieluszka bardzo dobrze przylega do ciała, chroniąc przed przeciekaniem.


W środku wkład z zielonej herbaty. Zapach wyczuwalny nawet gdy pieluszka jest bardzo pełna.


Koniecznie zostawcie komentarz !!!

Pozdrawiamy
M&M.


1 komentarz:

  1. Witam,
    Kasia z tej strony.
    Zakupiłam małą paczuszkę dla swojego synka, gdy zobaczyłam link u Mani na FB:)
    Pieluszki spodobały nam się od razu gdyż zobaczyliśmy ze pupcia Antosia jest bardziej nawilżona:) Fajnie sie dopasowują do ciała niemowlaka. Fakt przez to że nie czuć zapachu można nie zwrócić uwagi czy maluszek w pieluszce coś ma:) Ogólnie jesteśmy zadowoleni, i zastanawiamy się nad kupnem nowej paczki:)

    OdpowiedzUsuń

Kobieta z Książką