czwartek, 18 września 2014

Teraz nie !


Hej Kochani! Dzisiaj będzie zupełnie inaczej niż w każdym poście. Bo zawsze jest fajnie, miło i słodko. Ale są takie chwile w których mamy wszystkiego dość i potrzebujemy godzinki świętego spokoju. Niestety nasze pociechy nie rozumieją tego, bo chcą wszystko na teraz, na już a najlepiej na wczoraj. Chcą się bawić, rysować, malować, tańczyć, śpiewać. Wtedy często a nawet zbyt często mówimy do nich: nie teraz, za chwilę, nie mam czasu. Pobaw się sama, za chwilę do Ciebie przyjdę, włącz sobie bajkę....Też tak macie?

Niestety w obecnych czasach jesteśmy tak mocno zagonieni, że czasem nie wiemy jaki jest dzień tygodnia. Małżonek jest w pracy. Pracuje od rana do wieczora, żeby w lodówce było coś więcej niż tylko światło. Żona także pracuje. Nawet jeśli nie wychodzi codziennie do pracy to ogarnia cały dom. A jak jest mamą to praca zajmuje jej 24 godziny na dobę. Chyba nie muszę wchodzić w domowe szczegóły bo wszystkie mamy doskonale wiedzą o co chodzi.

A gdzie czas na zabawę z dzieckiem? Na wspólne spacery, śmiechy i wygłupy? Może i czas by się znalazł ale zawsze znajdzie się jakieś "ale". Teraz muszę zrobić pranie, teraz pozmywać a teraz odkurzyć. W rezultacie dziecko w domu się najzwyczajniej nudzi. Jeśli ma młodszego towarzysza zabawy w postaci siostry lub brata to mogą się zająć sobą na krótką chwilę. Dopóki jeden nie zabierze drugiemu zabawki, nie pociągnie za włosy czy nie popchnie.

Ja nie chcę, żeby u mnie tak było. Dlatego postanowiłam, że jak się bawię z córką to na 100%. Gdy razem idziemy na spacer, malujemy, śpiewamy czy tańczymy to zawsze jestem cała dla niej. Tylko ona się wtedy liczy. Nie ma nic ważniejszego. Chcę widzieć na jej twarzy cudowny uśmiech i piękne wystające białe zęby. Chcę, żeby widziała że jest dla mnie całym światem i czas spędzony z nią jest dla mnie największym skarbem. Takie chwile kształtują niesamowitą więź. Dlatego kochani jeśli wam od czasu do czasu zdarzają się takie właśnie sytuacje to pamiętajcie, żeby podczas zabawy z dziećmi dawać z siebie wszystko a nawet i więcej.
Córciu Kocham Cię z całego pink serduszka :)

Pozdrawiamy M&M

p.s Pierwszy raz w przedszkolu i szkole w tym roku? Przeczytaj o rozstaniach, które bolą. (klik)
p.s.s Różowy dla dziewczynki a niebieski dla chłopca? A może polubicie kolor black? U mnie wszystko jest pink. (klik)2 komentarze:

  1. W pełni się z Tobą zgadzam. I popieram Twoje zaangażowanie w to co robisz. Na zdjęciu widzę, że byłyście na kulkowym basenie bo te okularki to chyba ma córcia na nosku.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kulkowy basen to najlepsze miejsce dla maluchów. Mogą się wyszaleć do woli. W basenie wylądowałam ja:)

      Usuń

Kobieta z Książką