poniedziałek, 24 listopada 2014

Co czytać jesienią?


Jesień mnie przytłacza. Wysysa ze mnie pokłady energii. Brak słońca potęguje zmęczenie i narastającą chandrę. Nic mi się nie chce. Na wszystko narzekam. Nie zaczepiaj. Nie dotykaj. Nie odzywaj się. Mam dość! Chcę zapaść w misiowy, zimowy sen. Proszę mnie obudzić gdy skończy się zima! A gdyby tak oswoić jesień...

No ale jak tu ją oswoić skoro nawet spacer jest dla mnie udręką. Nie mogę chodzić po liściach, bo muszę uważać, żeby coś brzydkiego się do mnie nie przeczepiło. Codziennie zastanawiam się co na siebie włożyć, żeby nie było mi zimno ale, żeby też się nie zgrzać. Budzę się jest ciemno...Słońce wychodzi tylko na kilka godzin. A może nawet i wcale. Dzień jest krótki i ponury! Długo tak jeszcze?

Ale, ale chyba nie jest tak źle? Przyznacie sami, że lubimy narzekać. To nie, tamto nie...A może by to a może by tamto. Też tak macie? Ja mam tak non stop. Jesienią pozwalam sobie na jeszcze większą dawkę narzekania! Czasami wolę nic nie mówić i dać moim domownikom w spokoju pomyśleć z dala od mojego niezadowolenia. Jednak mam na to sposób! 

Gorąca herbata, czekolada, kawa, kocyk, zapachowa świeczka, mąż i książka! A dokładniej 4 książki :)))

1. MALOWANY PTAK, Jerzy Kosiński.

Książka doskonała w każdym calu. Brutalna, ostra, czarna. Nie dla każdego. Nie każdemu się spodoba. Nie każdego zachwyci. Historia przekazana bardzo realistycznie. Błąkający się chłopiec doznaje wszelkich możliwych okrucieństw losu. Szerzące się zło oplata go z całych sił i w końcu nie pozwala mu uciec. Kto wygra okropną walkę?

2. PARABELLUM, PRĘDKOŚĆ UCIECZKI, Remigiusz Mróz

Przygody dwóch braci Zaniewskich na których wojna spada jak grom z jasnego nieba. W tym momencie wszystko przestaje być ważne. Zaczyna się walka, tułaczka, wyścig z czasem. Dzięki autorowi poznajmy wojnę z innej strony. Zagłębiamy się w psychikę głównych bohaterów i obdarzamy ich swoim zaufaniem. Z wypiekami śledzimy ich losy i czekamy na więcej!

3. BLOG. PISZ, KREUJ, ZARABIAJ, Tomek Tomczyk.

Nie ma Cię na Facebooku? To nie istniejesz! O pierwszym kroku do osiągnięcia sukcesu w sieci pisze Tomek Tomczyk. Nie podaje idealnego przepisu. Chwali. Gani. Podpowiada. Nakierowuje. Jest konkretny, prawdziwy, dosadny. Książka zapada w pamięć i chce się do niej wracać. Obowiązkowa pozycja dla każdego influencera.

4. RANDKA W CIEMNO, Jerzy Kosiński.

Gdyby nie Malowany Ptak to pewnie nigdy bym po nią nie sięgnęła.  Klimat książek Kosińskiego jest specyficzny. Wyzwala w czytelniku skrajne emocje. Głównego bohatera Randki w Ciemno poznajemy poprzez pryzmat jego kochanek. Nie do końca wiadomo kim jest. Jego osobowość może budzić niesmak i pogardę czytelnika. Ma jednak to coś, co powoduje chęć zajrzenia do kolejnego rozdziału. Kolejna dobra książka tego autora. 

Mam nadzieję, że choć trochę wyrwałam was z jesiennego narzekania. Jeśli macie na swoich półkach te wszystkie książki, o których wspominam to na początek polecam zajrzeć do książki Kominka (Tomek Tomczyk). Wprowadzi was w pozytywne emocje i pozwoli się dobrze zrelaksować. a w ramach jesiennego odprężenia zapraszam was na film!

Buźka
Marta
Kobieta z książką poleca:


4 komentarze:

 1. Jutro wybieram się do kina na Kosogłosa i zamierzam po drodze wejść do empiku po Parabellum :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę wypadu na Kosogłosa....ja nie wiem kiedy zobaczę :D Nie mam czasu się wybrać! Jak już wejdziesz po Parabellum to kup już 2 częśc :D

   Usuń
 2. Czytałam "Randkę w ciemno", "Malowanego ptaka" a ostatnio skończyłam "Grę" Kosińskiego. Książki ciekawe. Muszę jeszcze sięgnąć po "Parabellum" o którym piszesz. Polecam "Bikini" ale zapomniałam autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Malowany ptak, to jedna z lepszych książek, które czytałam.

  OdpowiedzUsuń

Kobieta z Książką